Kiitokset

Suurkiitos kaikille Broholmer Finland ry:n Match Show´hun osallistuneille! Yli 160 koiraa osallistui pentujen, pienten, isojen ja monirotuisten kehiin. Myös lapsi ja koira -kehään sekä lelukoiriin saatiin mukavasti osallistujia.

Broholmer Finland ry haluaa kiittää upeita sponsoreita palkinnoista ja arvontaan lahjoitetuista tuotteista: Faunatar, Nutrolin, Koirakoulu Kontakti, Megaeläin, Broholmerselskabet, Kilmanbro, Lippulaivan Eläinpuoti, Filmtown, Juustokakkutehdas, Oriflame, Autokorjaamo Koskela Oy, Lemmikkihoitola Haukurnau, Haga Eyewear, Pikkufantti, Kharn-Ka Cattery, Hudomi Shop, Vendor, Rebound, T:mi Maria Ru sekä Musti ja Mirri.

Juustokakkutehtaan tytöt leipoivat meille herkullisen suklaisen vadelmakakun, kiitos!

Tuomarimme Petra, Nina, Linda ja Harriet ahkeroivat tunnollisesti kehissään ja saivat hienoa palautetta osallistujilta. Kiitos teille mukana olosta!

Kiitos myös ihanille apureillemme: Elena, Sonja, Jonna, Miika, Olli, Räsä, Daniela, Tiina, TinDe, Kaisa, Päivi, Minna, Anni, Annina K, Leena, Rachel ja Josh.

Eikä sovi unohtaa mahtavaa BroFi-tiimiä, eli iso kiitos kaikista järjestelyistä Maria, Aija, Jaana, Irmeli, Sinikka, Ilkka, Pia, Annamaija ja Taija! <3

Onnea voittajille!

Kuvia Facebookissa Kuvaajana Minna Vatja, kiitokset!

Laura Niskan kuvia, kiitokset!

Kuvia ei saa kopioida ilman kuvaajan lupaa.

Ryhmät ja tuomarit

Isot (yli 40 cm) Harriet Forssell-Koskinen  
Pienet (alle 40 cm) Linda Neemre Kennel Darling Darling
Pennut (alle vuoden ikäiset) Nina Virtanen Ninan Kotisivut
Lapsi & koira (alle 12-vuotiaille esittäjille) Petra Jaakonsaari  
Monirotuiset Petra Jaakonsaari  
Paras broholminkoira Kaikki tuomarit

Tulokset

BIS

BIS 1 "Donna" monirotuinen, om. Nea Paul
BIS 2 "Bailey" Xoloitzcuintle, om. Maria Ruotsalainen
BIS 3 "Noela" Shetlanninlammaskoira, om. Jenni Anttonen
BIS 4 "Kiwi" Cirneco dell'etna, om. Elisa Toropainen
BIS 5 "DJ", monirotuinen, om. Suvi Rasinkallio
BIS 6 "Niilo" sileäkarvainen collie, om. Cia Cheritti
BIS 7 "Valma" tanskandoggi, om. Jyri Ryhänen
BIS 8 "Lucky" jackrusselinterrieri, om. Tomi Ingerttilä


Paras broholminkoira

1. "Rode" Great Master Weaver of Dreams om. Sinikka Virta, kasvattaja: Aija Seppänen

Paras lelukoira

"Pluto", vihikoira, om. Mathias

Lapsi ja koira -kehä

1. "Pihla", eurasier, om. Julia
2. "Jeppe", spanieli, om. Jenina
3. "Möhkö", dobermanni, om. Mari
4. "Noblefields Mr Albundy", Fieldspanieli, om. Teija
5. "Misti", Perunkarvatonkoira, om. Sofia
6. "Topi", Kleinspitz, om. Selma

Näyttelyn vanhin koira - yllätyspalkinto
"Aku" om. Laura Niska

 

Pennut

Punaiset 
1. "Niilo", sileäkarvainen collie, om. Cia Cheritti
2. "Väinö", suomenlapinkoira, om. Vilma Ketelä
3. "Cara", espanjanvesikoira, om. Tuulia Aherikko
4. "Helli", Shetlanninlammaskoira, om. Anni Hautala

Siniset
1. "Kiwi" cirneco, om. Elisa Toropainen
2. "Yuki", akita, om. Krista Virtanen
3. "Gabriel", silkkivinttikoira, om. Teija Toivola
4. "Manu", tanskalais-ruotsalainen pihakoira 


Isot

Punaiset
1. "Bailey", Xoloitzcuintle, om. Maria Ruotsalainen
2. "Stella", broholminkoira, om. Elisa Laine
3. "Luna", bullterrieri, om. Jenna Vihervuori
4. "Essi", kerrynterrieri, om. Jaana Smedman  

Siniset
1. "Valma", tanskandoggi, om. Jyri Ryhänen
2. "Kidi", newfoundlandinkoira, om. Tiina Koivula
3. "Oiva", australiankelpie, om. Elina Airaksinen
4. "Rölli", dalmatiankoira, om. Pia Koponen

Pienet

Punaiset
1. "Noela" Shetlanninlammaskoira, om. Jenni Anttonen
2. "Onni", pitkäkarvainen mäyräkoira, om. Katja Lumilahti
3. "Chiara", volpino italiano, om. Niina Murisoja
4. "Hilla", basenji, om. Jasmin Kaivainen

Siniset
1. "Lucky", jackrusselinterrieri, om. Tomi Ingerttilä
2. "Menna", sileäkarvainen kääpiömäyräkoira, om. Jenna Kähkölä
3. "Topi", kleinpitz, om. Selma Koutala
4. "Eve", whippet, om. Hanna Roosmäe

Monirotuiset


Punaiset
1. "Donna", om. Nea Paul
2. "Kossu", om. Nina Ojala
3. "Tiiti", om. Suvi Rasinkallio
4. "Pertsa", om. Marianne Jauhiainen 

Siniset
1. "DJ", om. Suvi Rasinkallio
2. "Nala", om. Daniela Räsänen
3. "Oodi", om. Jenna Sundbacka
4. "Jekku", om. Heidi Polsa