Kiitokset

Suurkiitos kaikille Broholmer Finland ry:n Match Show'hun osallistuneille! Lähes sata koiraa osallistui pentujen, pienten, isojen, junior handlereiden, veteraanien, monirotuisten ja broholminkoirien kehiin. Myös lapsi ja koira -kehään sekä lelukoiriin saatiin mukavasti osallistujia.

Broholmer Finland ry haluaa kiittää upeita sponsoreita palkinnoista ja arvontaan lahjoitetuista tuotteista: Megaeläin, Poppamies, Faunatar, Nutrolin, Koirakoulu Kontakti, Hyvä Koira, Koiranonni, Findogs, Eläinruoka, Kuono ja Tassu, Koirafanitus, Visit Espoo, 4Pets Käpylä, Catteria.com, Nail Lounge, Zooplus, Koirahieroja Anne Juntunen & Sippura, Packforce, Hiusmuotoilua Susanna Pikkarainen, Lemmikkitaivas, Filmtown, Lemmikkihoitola Haukurnau, Haga Eyewear, Kharn-Ka Cattery, Hudomi Shop, T:mi Maria Ru sekä Musti ja Mirri.

Petra Jaakonsaari oli mukana tapahtumassa keräämässä verinäytteitä geenipankkiin.

Paikalla oli myös uuden lastensairaalan keräyslippaat, joihin lahjoitamme osan tapahtuman osallistumismaksuista sekä arpatuotoista.

Tuomarimme Päivi, Hanna, Nina, Tiina, Eija ja Elisa ahkeroivat kehissään ja valitsivat voittajiksi upeita koiria, Kiitos teille mukana olosta!

Kiitos myös ihanille apureillemme: Jenna, Elisa, Sonja, Jonna, Miika, Olli, Räsä, Daniela, Tiina, Päivi, Minna, Annina B ja Petra.

Eikä sovi unohtaa mahtavaa BroFi-tiimiä, eli iso kiitos kaikista järjestelyistä Maria, Aija, Jaana, Irmeli, Sinikka, Ilkka, Pia, Annamaija ja Taija! <3

Onnea voittajille!

Ryhmät ja tuomarit

Paras broholminkoira - kaikki tuomarit

Pienet pennut (alle vuoden ikäiset) - Päivi Uurtola-Kahri (Kennel Aquacrest)
Isot pennut (alle vuoden ikäiset) - Tiina Koivula (Kennel Water rescue's)

Pienet koirat (alle 40 cm) - Hanna Ollikainen (Kennel Asandzan)
Isot koirat (yli 40 cm) - Nina Virtanen (Kennel Adentro)

Monirotuiset - Päivi Uurtola-Kahri (Kennel Aquacrest)
Veteraanit (yli 7-vuotiaat) - Tiina Koivula (Kennel Water rescue's)

Lapsi & koira (alle 10-vuotiaat lapset) - Elisa Laine
JH (10 - 17 -vuotiaat esittäjät) - Eija Kemiläinen

BIS - kaikki tuomarit

Tulokset

BIS

BIS 1 "Tomba", rhodesiankoira, om. Tiina Raijas
BIS 2 "Jymi", shiba, om. Wenjun Fu
BIS 3 "Jamppa", rhodesiankoira, om. Tiina Raijas
BIS 4 "Jerry", coton de tulear, om. Saara Salonen
BIS 5 "Taika", shetlanninlammaskoira, om. Petra Suurkari
BIS 6 "Remu", om. Ronja Peltonen
BIS 7 "Hemi", newfoundlandinkoira, om. Kati Tuhkanen
BIS 8 "Martti", ranskanbulldoggi, om. Riikka Reikko

Paras broholminkoira
"Pluto" Tjalfe, om. Ilkka ja Katri Tammela, kasvattaja: Dorthe Thorenfeldt, Tanska

Paras lelukoira
"Rex", broholminkoira, om. Tommy Östlund

Lapsi ja koira -kehä
1. "Teddy", pitkäkarvainen collie, om. Eeva
2. "Lilli", labradorinnoutaja, om. Emma

Näyttelyn vanhin koira - yllätyspalkinto
"Pikku-ukko", perunkarvatonkoira, om. Maria Ruotsalainen

Isot

Punaiset
1. "Jamppa", rhodesiankoira, om. Tiina Raijas
2. "Baby Hund", Xoloitzcuintle, om. Maria Ruotsalainen
3. "Keila", rhodesiankoira, om. Kati Ketonen
4. "Debi", whippet, om. Sanna Nordman

Siniset
1. "Elli", kultainennoutaja, om. Susanna
2. "Ninni", pinseri, om. Emma Jankkari
3. "Kianna", lyhytkarvainen collie, om. Kati Ketonen
4. "Hulmu", kultainennoutaja, om. Heikki Jäntti

Junior Handler

10 - 13-vuotiaat

1. Emma Jankkari, koira "Ninni", pinseri
2. Emma Summanen, koira "Mandi", jackrusselinterrieri
3. Jenna Tukia , koira "Lucky" cavalierkingcharlesinspanieli

14 - 17-vuotiaat

1. Elisa Lahdenperä, koira "Lilo" shetlanninlammaskoira
2. Iina Riikonen, koira  "Pinki", kääpiösnautseri
3. Lotta Äkkilä, koira "Frank", kultainennoutaja

Isot pennut

Punaiset 
1. "Hemi", newfoundlandinkoira, om. Kati Tuhkanen
2. "Macho", amerikanakita, om. Miro Reveron
3. "Litti", kultainennoutaja, om. Ainaliina Partanen
4. "Iita", appenzellinpaimenkoira, Arja Nordman

Siniset
1. "Ruu", rottweiler, om. Riikka Partanen
2. "Hulda", vanhaenglanninlammaskoira, om. Laura Lyly

Monirotuiset

Punaiset
1. "Nala", om. Daniela Räsänen
2. "Rene", om. Noora Ollila
3. "Sakke", om. Monika Lindström
4. "Hupi", om. Johanna Muhonen

Siniset
1. "Remu", om. Ronja Peltonen
2. "Mimi", om. Johanna Kupiainen
3. "Rudo", om. Marja Leinonen 
4. "Leon", om. Pia Linden

Pienet pennut

Punaiset 

1. "Martti", ranskanbulldoggi, om. Riikka Reikko
2. "Elmeri", mäyräkoira, om. Tuuli Virtanen
3. "Jesse", tiibetinspanieli, om. Maj-Britt Willsten
4. "Inga", shetlanninlammaskoira, om. Iina Hautala

Siniset
1. "Velma", shetlanninlammaskoira, om. Mona Stier
2. "Riesa", pk. kääpiömäyräkoira, om. Sanna Mikkonen
3. "Tyyne", mittelspitz, om. Sari Mäkelä
4. "Tellu", kääpiöpinseri, om. Eeva Kuoppala

Pienet

Punaiset
1. "Jymi", shiba, om. Wenjun Fu
2. "Daisy", shetlanninlammaskoira, om. Marja Heikkonen
3. "Oliver", coton de tulear, om. Saara Salonen
4. "Sauli", ranskanbulldoggi, om. Riikka Reikko

Siniset
1. "Taika", shetlanninlammaskoira, om. Petra Suurkari
2. "Pörri", shiba, om. Mari Heikkinen
3. "Kiti", mittelspitz, om. Johanna Kupiainen
4. "Penny", Schipperke, om. Susanna Stenberg

Veteraanit

Punaiset
1. "Tomba", rhodesiankoira, om. Tiina Raijas
2. "Daisy", shetlanninlammaskoira, om. Marja Heikkonen
3. "Pikku-ukko", perunkarvatonkoira, om. Maria Ruotsalainen
4. "Santtu", monirotuinen, om. Monica Lindström

Siniset
1. "Jerry", coton de tulear, om. Saara Salonen
2. "Miisa" jackrusselinterrieri, Jenni Virkajärvi