Kiitokset

Valtavan suuret kiitokset kaikille Match Show'hun osallistuneille! Mainiosta tapahtumasta saatiin nauttia aurinkoisessa ja lämpimässä säässä. Paikalle oltiinkin saavuttu sankoin joukoin, sillä tapahtumaan osallistui 154 koiraa!

Suuret kiitokset sponsoreille, jotka tarjosivat upeita palkintoja, tuomareille sekä järjestäjille!

MUSH, Husse, Animagi Pakila, K-Supermarket Torpparinmäki, Lemmikkihoitola Haukurnau, Haga Eyewear, T:mi MariaRu, Koirakoulu Kontakti, Broholmerselskabet, Hyvä Koira, Faunatar Entresse, Käpylän Eläinkauppa, Hudomi Shop, Koirien valokuvausta Monna Rantanen, Taide Milou, Musti ja Mirri, Top Dog Nummela, Garage 29 - Parturi Kampaamo, Team IcyStar's, Kharn-Ka, Lekman Consulting, Valokuvaaja Nani Annette, Nimilaatat.com, Reipaskauppa, Jerkka Tuote, Goodio Goods, Sportti Hurtta, Kiran Koira-apu, Verkkokauppa.com, Eestinkylän Putki ja Kirves, Fast'n'Furry, Faunatar Hyvinkää, Packforce Finland oy, Taru Kilpinen ja Nutrolin

Mitäpä olisi tapahtuma ilman mainioita tuomareita! Kiitoksen ansaitsevat Päivi Uurtola-Kahri, Kia Mäkipelto, Eija Kemiläinen, Kari Kuosmanen ja Kari Lindqvist.

Eikä missään nimessä sovi unohtaa järjestäjiä ja apulaisia. Kiitos Broholmer Finland ry:n hallitus perheineen, Taija, Maria, Maire, Jaana, TinDe & Jake, Mia, Lenita, Elisa ja Minna.  

Onnea voittajille!

Kuvia tapahtumasta löytyy runsaasti Facebookista.

Ryhmät ja tuomarit

1. Lapsi & koira/lelukoira (alle 10-vuotiaat lapset) + veteraanit (yli 7-vuotiaat koirat) Päivi Uurtola-Kahri kennel Aquacrest

2. Pienet (alle 40 cm koirat) Kari Kuosmanen kennel Flying Carpet's, omat rodut: tiibetinspanieli ja venäjänbolonka

3. Isot (yli 40 cm koirat) -- Kari Lindqvist omat rodut: englanninvinttikoira, skotlanninhirvikoira

4. X-rotu Kia Mäkipelto, kennel Kiamar, kasvattaa tanskandoggeja, muut rodut englannin- ja kääpiöbulldoggi

5. Pennut (alle vuoden ikäiset) Eija Kemiläinen, Helsingin seudun näyttelyohjaaja, oma rotu skyenterrieri

Paras broholminkoira ja BIS - kaikki tuomarit

Tulokset

BIS

BIS 1 "Aidan", sileäkarvainen noutaja, om. Saila Rappumäki
BIS 2 "Nalle", monirotu, om. Sonja Petäjäjärvi
BIS 3 "Fredi", mopsi, om. Mirka Rönnberg
BIS 4 "Gael", xoloitzcuintli, om. Nina Virtanen
BIS 5 "Nemo", sileäkarvainen noutaja, om. Sanni Väyrynen
BIS 6 "Loki", länsigöötanmaanpystykorva, om. Noora Rantanen
BIS 7 "Erä", monirotu, om. Anni Seppälä
BIS 8 "Tuuve", australiankelpie, om. Nea Kangas
BIS 9 "Venla", lagotto romagnolo, om. Heidi Siirilä
BIS 10 "Demi", berninpaimenkoira, om. Pirjo Klinga

Paras broholminkoira

Mabeliz Gusse, omistaja Lenita Mullo, kasvattaja Marianne Valtersson, Ruotsi

Näyttelyn vanhin koira 
13 v 7 kk perunkarvatonkoira (karvallinen) Pukkeli, om. Maria Ruotsalainen

Lapsi & lelukoira
"Rilla", valkoinen, esittäjä Amanda Niskakoski Helsingistä, 3 v
"Sisi", puudeli, omistaja Jenni Ruohomäki Helsingistä, 6 v
"Pikkunuppu", ruskeavalkoinen, esittäjä Alva Saarelainen Vantaalta, 3 v

Lapsi & koira
"Lyyli", tiibetinspanieli, esittäjä Andrei Taima Helsingistä, 8 v
"Nelli", kääpiövillakoira, esittäjä Emma-Lotta, Helsingoistä, 7 v
"Sina", bedlingtoninterrieri, esittäjä Saaga, Vantaa, 6 v
"Pukkeli", perunkarvatonkoira, esittäjä Lilo Rajamäeltä, 6 v

Monirotu

Siniset

1 "Erä", om. Anni Seppälä
2 "Nala", om. Daniela Räsänen
3 "Tessa", om. Marianna Roine
4 "Nikita", om. Natalia Tanttu

Punaiset

1 "Nalle", om. Sonja Petäjäjärvi
2 "Armaani", om. Jenny Björklund
3 "Savu", om. Julia Pohjonen
4 "Nila", om. Kaisa Salomaa

Veteraanit

Siniset

1 "Gael", xoloitzcuintli, om. Nina Virtanen
2 "Mustikka", cavalier kingcharlesinspanieli, om. Kati Liljeqvist
3 "Sirpaliisa", jackrusselinterrieri, om. Jenni Virkajärvi
4 "Pedro", Glen of imaalinterrieri, om. Janika Heiskanen

Punaiset

1 "Aidan", sileäkarvainen noutaja, om. Saila Rappumäki
2 "Penni", shetlanninlammaskoira, om. Anni Hautala
3 "Vilja", bracco italiano, om. Jenni Viitanen
4 "Oliver", coton de tulear, om. Saara Salonen

Pienet

Siniset

1 "Loki", länsigöötanmaanpystykorva, om. Noora Rantanen
2 "Ilmari", italianvinttikoira, om. Leif Lindgren
3 "Teddy", amerikancockerspanieli, om. Tarja Toivanen
4 "Lotte", tiibetinspanieli, om. Mirja Taima

Punaiset

1 "Fredi", mopsi, om. Mirka Rönnberg
2 "Nando", skyenterrieri, om. Carina Kitti
3 "Andy", amerikancockerspanieli, om. Laura Selin
4 "Vilma", skotlanninterrieri, om. Sofia Holmberg

Pennut

Siniset

1 "Venla", lagotto romagnolo, om. Heidi Siirilä
2 "Linto", akita, om. Kiira Käck
3 "Nella", landseer, om. Miia Tanskanen
4 "Manu", pitkäkarvainen mäyräkoira, om. Hanna Ojamo

Punaiset

1 "Demi", berninpaimenkoira, om. Pirjo Klinga
2 "Musse", staffordshirenbullterrieri, om. Pirjo Zukale
3 "Messi", portugalinvesikoira, om. Heidi Mäkinen
4 "Noki", cavalier kingcharlesinspanieli, om. Kati Liljeqvist

Isot

Siniset

1 "Tuuve", australiankelpie, om. Nea Kangas
2 "Domi", amerikanstaffordshirenterrieri, om. Janika Hiltunen
3 "Luna", lagotto, om. Essi Hytönen
4 "Jörö", irlanninterrieri, om. Sini Saine

Punaiset

1 "Nemo", sileäkarvainen noutaja, om. Sanni Väyrynen
2 "Lili", portugalinvesikoira, om. Susanna Lindberg
3 "Mimosa", afgaani, om. Anitta Nieminen
4 "Viho", staffordshirenbullterrieri, om. Taija Peltomäki