Kiitokset!


Yhdistyksemme viides match show keräsi paikalle lähes sata koiraa ja tuplamäärän ihmisiä. Kiitokset kaikille osallistujille, että saimme viettää kanssanne hienon päivän ja onnea voittajille!

Suuret kiitokset mahtaville sponsoreille, joilta saimme hienoja palkintoja niin kehiin kuin arpajaisiinkin!

Mukana olivat Nani Annette (kiitos läsnäolosta!), Best-In, Musti ja Mirri, Lemmikkihoitola Haukurnau, Hudomi Shop, Kiran Koira-apu, Ilowilla Tmi, Back on Track Suomi, Eestinkylän Putki ja Kirves, Nutrolin, Tmi SaNika, Kaunila lemmikeille, Findogs Ay, Parturi-Kampaamo Hairhouse, K-supermarket Torpparinmäki, Platinum Suomi, LähiTapiola Pääkaupunkiseutu, Hau-Hau Champion, Vetcare Finland Oy, TopCanis, Haga Eyewear, TroijaTallit, Promox Oy, PackForce Finland Oy, DalleDog, Petpower Outlet Hämeenlinna ja Pågå.

Tuomarimme Siru, Hanna, Maija, Nina sekä Niina ahkeroivat kehissä ja saivat paljon hyvää palautetta tuomaroinnistaan, kiitos avusta!

Superreippaat apujoukkomme huolehtivat siitä, että niin buffet, arpapiste kuin muutkin järjestelyt toimivat jälleen loistavasti! Tapahtuman valmistelussa oli myös mukana iso joukko apukäsiä. Kiitos teille kaikille! Annamaija, Irmeli, Suvi, Taija, Aija, Tiina, Toni, Pia, Lenita, Eekku, Elisa, Ilkka, Sonja, Jonna, Kari K & ihana Räsästen perhe, TinDe, Leena ja Tupu

Kuvia löytyy Facebookista ja niitä saa kopioida vapaasti.


Ryhmät ja tuomarit
1. Lapsi & koira/lelukoira (alle 10-vuotiaat lapset) + veteraanit (yli 7-vuotiaat koirat) Niina Vilhonen, omat rotut rhodesiankoira, rottweiler ja broholminkoira

2. Pienet (alle 40 cm koirat) Maija Volotinen, omat rodut havannankoira, lhasa apso, löwchen

3. Isot (yli 40 cm koirat) Hanna Granlund Buckwheater's Skye Terriers, omat rodut skyenterrieri, labradorinnoutaja

4. X-rotu Nina Virtanen kennel Adentro oma rotu xoloitzcuintle

5. Pennut (alle vuoden ikäiset) Siru Berg, kennel Aamuairueen, omat rodut japanese chin ja australianpaimenkoiria

Paras broholminkoira ja BIS - kaikki tuomarit

 

Tulokset

BIS-kehä

1 "Olli" kääpiösnautseri om. Jonna Touhonen
2 "Stella" meksikonkarvatonkoira om. Mirka Rautio
3 "Jaava" sloughi om. Susanna Kultalahti
4 "Daisy" sheltti om. Marja Heikkonen
5 "Peppi" tiibetinspanieli om. Laura Siimekselä
6 "Saga" italianvinttikoira om. Maritta Lahtinen
7 "Fiona" newfoundlandinkoira om. Julia Pohjonen
8 "Säde" samojedinkoira om. Katri Ranta
9 "Kessu" monirotu om. Janika Niskala
10 "Cilla" monirotu om. Milla Hyvönen

Paras broholminkoira
Bumla, omistaja Maria Ruotsalainen

Näyttelyn nuorin koira
"Lempi" ranskanbulldoggi om. Heta Huhtamäki

Lapsi & lelukoira
1 "Jugurtti" jätskispanieli om. Marla 7v

Lapsi & koira
1 "Donna" suomenlapinkoira om. Emma 8v


Monirotuiset


Siniset

1 "Kessu" om. Janika Niskala
2 "Veera" om. Marika Laine
3 "Remu" om. Johanna Rummukainen
4 "Hubert" om. Suvi Tähtinen

Punaiset

1 "Cilla" om. Milla Hyvönen
2 "Kafka" om. Aliisa Peltoniemi
3 "Eddie" om. Monika Eriksson
4 "Safir" om. Johanna Rummukainen

Veteraanit

Siniset

1 "Peppi" tiibetinspanieli om. Laura Siimekselä
2 "Nala" x-rotu om. Daniela Räsänen
3 "Justiina" cockerspanieli om. Johanna Malmberg
4 "Eetu" bostoninterrieri om. Emilia Suomi

Punaiset

1 "Daisy" sheltti om. Marja Heikkonen
2 "Safir" sloughi om. Susanna Kultalahti
3 "Pukkeli" perunkarvatonkoira om. Maria Ruotsalainen
4 "Iines" cockerspanieli om. Johanna Malmberg

Pienet

Siniset

1 "Saga" italianvinttikoira om. Maritta Lahtinen
2 "Louis" jackrusselinterrieri om. Helena Sellmer
3 "Bella" kiinanharjakoira om. Marlena Mustonen
4 "Fanni" havannankoira om. Aretta Kolkki

Punaiset

1 "Olli" kääpiösnautseri om. Jonna Touhonen
2 "Choco" sheltti om. Marja Heikkonen
3 "Nuppu" cockerspanieli om. Sirkku Ingervo
4 "Luna" staffordshirenbullterrieri om. Outi Saastamoinen

Pennut

Siniset

1 "Säde" samojedinkoira om. Katri Ranta
2 "Lempi" ranskanbulldog om. Heta Huhtamäki
3 "Paddy" labradorinnoutaja om. Castor Sellmer
4 "Kismet" australianterrieri om. Olga Saarnio

Punaiset

1 "Stella" meksikonkarvatonkoira om. Mirka Rautio
2 "Rio" pitkäkarvainen collie om. Nea Meriläinen
3 "Elli" amerikanbulldoggi om. Heli Roivas
4 "Martta" kääpiövillakoira om. Anni Aaltonen

Isot

Siniset

1 "Fiona" newfoundlandinkoira om. Julia Pohjonen
2 "Cora" suomenlapinkoira om. Miro Liukka
3 "Martti" berninpaimenkoira om. Hakala
4 "Sohvi" valkoinen paimenkoira om. Juottonen

Punaiset

1 "Jaava" sloughi om. Susanna Kultalahti
2 "Lily" chow chow om. Pia Oravainen
3 "Hani" suomenlapinkoira om. Miro Liukka
4 "Remu" pinseri om. Mikko Kaplas